Czym się kierować przy wyborze brodzika prysznicowego?

Urządzenie łazienki, która będzie i stylowa, i funkcjonalna, to duże wyzwanie. Szczególną uwagę podczas wybierania wyposażenia, warto zwrócić uwagę na kabinę prysznicową. Ta musi mieć odpowiedni kształt oraz solidne, łatwe w utrzymaniu elementy. Jednym z nich jest brodzik – jak wybrać ten odpowiedni?

Dlaczego warto postawić na brodzik kwadratowy?

Jedną z pierwszych decyzji, które trzeba podjąć, aranżując nową łazienkę, jest ta dotycząca kształtu i wielkości kabiny prysznicowej. Największą popularnością od lat cieszą się kabiny kwadratowe. Są praktyczne, pasują do każdej łazienki, maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń, jednocześnie jej nie zagracając. Brodziki kwadratowe są dostępne w wielu rozmiarach. Do mniejszych łazienek przewidziane są brodziki kwadratowe 80×80 – zajmują mało miejsca, ale zapewniają komfortowe warunki do kąpieli. W większej łazience można pozwolić sobie na brodzik prysznicowy 90×90 albo większy – przestronny, komfortowy, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających – https://lazienka-rea.com.pl/lazienkowe-brodziki-prysznicowe/kwadratowe-brodziki-prysznicowe.html.

Czym się kierować przy wyborze brodzika?

Kształt i rozmiar to nie wszystko. Brodzik musi także być wykonany z wytrzymałego materiału, który nie zniszczy się pod wpływem wody i kontaktu z kosmetykami, który będzie odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Powinien posiadać łatwy w czyszczeniu odpływ, najlepiej z wyjmowanym filtrem. Jeśli chodzi o wysokość obramowania brodzika różne osoby mają różne preferencje. Jedni woleli będą płaski brodzik, którego ogromną zaletą jest dostępność (także dla osób z niepełnosprawnością czy osób starszych), inni postawią na brodzik z podwyższonym brzegiem, który ma z kolei ten plus, że może posłużyć jako mini-wanna, na przykład do kąpieli dziecka czy choćby ręcznego prania. W tej kwestii najlepiej zaufać sobie i swoim preferencjom.