Czy montaż baterii musi być trudny?

Przy urządzaniu łazienki warto kierować się funkcjonalnością oraz jakością wykonania poszczególnych elementów. Bardzo ważną decyzją jest wybór baterii do wanny.

Wybór baterii nawannowych

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo modeli, co wcale nie ułatwia zadania konsumentom, którzy czasami mogą czuć się nieco zagubieni. W sytuacji, gdy jesteśmy właścicielami wanny o dużych rantach najlepszym rozwiązaniem będzie bateria wannowa stojąca – zobacz. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest ona nie tylko praktyczna, ale pełni także bardzo ważny element dekoracyjny. Z kolei bateria nawannowa ścienna pasuje doskonale do wanien o małych rantach. Działając w ten sposób można bardzo szybko zdobyć trochę wolnej przestrzeni, nawet w bardzo małej łazience. Dawniej największą popularnością cieszyła się bateria nawannowa ścienna, jednak obecnie została ona już wyparta przez inne modele.

Jak zamontować baterię?

Taka bateria do wanny jest mocowana do ściany, co sprawia, że zajmuje bardzo mało miejsca. Takie rozwiązania z reguły można zaobserwować w małych łazienkach. Montaż baterii może niektórym osobom sprawić problem, dlatego jeśli to możliwe warto skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy. Oczywiście za taką usługę trzeba będzie zapłacić, ale przynajmniej ma się wtedy pewność, że wszystko zostało zrobione prawidłowo. Wybór baterii nawannowej zależy przede wszystkim od tego jaki rodzaj wanny mamy do dyspozycji. Z reguły miejsce do montażu jest oznaczone na jednym z boków, dlatego z tym nie powinno być żadnego problemu. Trzeba też pamiętać, żeby wanna nie posiadała żadnych otworów, ponieważ inaczej konstrukcja może nie zadziałać. Bateria podtynkowa do wanny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują ukryć instalację. Wszystkie elementy powinny być oryginalne i zakupione od renomowanego producenta, ponieważ tylko wtedy ma się gwarancję jakości.