Czym się kierować, wybierając pościel do łóżeczka dla dziecka?

Wydaje się, że zakupy pościeli dla niemowlaka to nic trudnego. Jednak jak to w życiu bywa, młodzi rodzice stresują się nawet tym. Na co Powinni zwrócić uwagę, wybierając pościel do łóżeczka dla swojej pociechy? Kilka podpowiedzi poniżej.

Jakość materiału

pościel do łóżeczkaPo pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, aby pościel do łóżeczka dla dzieci była uszyta z gatunkowo jak najlepszych tkanin. Tkanina nie powinna być farbowana w toksycznych barwnikach, a na potwierdzenie tego, produkt powinien posiadać jeden z międzynarodowych certyfikatów bezpieczeństwa. Czy tak jest wystarczy sprawdzić na metce. Niezwykle delikatna skóra dziecka nie powinna mieć nigdy kontaktu z jakimikolwiek drażniącymi materiałami.

Kształt poduszki

Duże znaczenie ma również kształt poduszki, a bardziej jej grubość. W przypadku noworodków nie zaleca się spania na poduszeczce, natomiast jeżeli mimo wszystko rodzice decydują się na to, aby ją kupić, powinna być płaska. Dzięki temu kręgosłup dziecka nie będzie odkształcał się podczas spania.

Grubość kołderki

Warto pamiętać o tym, aby kupić kołderkę, która jest dostosowana do pory roku. Kołderka nie powinna być zbyt gruba, bo dziecko się przegrzewa. To chyba jeden z najczęstszych błędów podczas układania maluszka do spania – rodzice myślą, że będzie mu zbyt chłodno i zbyt grubo go ubierają. Czasami nawet zakładają czapeczkę. To poważny błąd bo udowodniono, że może mieć to wpływ na występowanie syndromu śmierci łóżeczkowej.