Jaką pościel wybrać do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dziecka to nie tylko wybór koloru ścian, rodzaju podłóg oraz mebli. Ważne jest również skoncentrowanie się na dodatkach. To one bowiem mogą pokazać zainteresowania dziecka i jego pasje. Jednym z przykładów takiego dodatku jest pościel dziecięca. Jaką wybrać?

Pościel – z jakiego materiału powinna być?

Podpierzyna Pościel dziecięca 140×200 to najlepszy rozmiar. Jednak co z materiałem? Jaki będzie bezpieczny dla dziecka i przyjemny dla jego skóry? Wiele zależy od tego, czy dziecko jest alergikiem. Jeśli tak, najlepszym pomysłem będzie wykorzystanie bawełny. Materiał ten ma wiele zalet. Dobrze odprowadza wilgoć, pozwala skórze oddychać. Bardzo się jednak gniecie. Żeby tak nie było, warto szukać pościeli z niewielkim dodatkiem sztucznych materiałów. Domieszka syntetyczna to nie tylko łatwiejsze prasowanie, ale również szybsze schnięcie, a także większa trwałość materiału naturalnego. Oprócz bawełny często wybieraną tkaniną naturalną jest len. To ekologiczne rozwiązanie. Jego wadą jest jednak łatwość gniecenia i trudność w prasowaniu.

Pościel – jaki wzór wybrać?

Wiele zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Przede wszystkim należy jednak zwrócić uwagę na jego upodobania kolorystyczne czy ulubione bajki. Pościel dziecięca 140×200 może być na przykład z wizerunkiem postaci z filmu animowanego. Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie także wzór w gwiazdki czy serca. Chłopcom z pewnością przypadną do gustu narysowane na pościeli auta. Pościel powinna być wyglądem spójna z pokojem, a jednocześnie odpowiadać gustowi dziecka.