Rolki do kabiny prysznicowej. Gdzie kupić?

Każda zamykana kabina prysznicowa złożona jest z wielu części. Nowoczesne, z wieloma udogodnieniami, posiadają nawet takie elementy jak wentylator czy radio. Niektóre z tych części są na tyle trwałe, że z pewnością wystarczą na całe życie kabiny. Inne jednak co jakiś czas się zużywają. Które części do kabin prysznicowych trzeba wymieniać? Choćby uszczelki i roli prowadzące drzwi prysznicowych.

Rolki prowadzące. Zużywają się lub pękają

Rolki prowadzące drzwi kabiny prysznicowej, to bez wątpienia jedne z bardziej awaryjnych części kabiny – strona. Takie części zamienne do kabin prysznicowych jak rolki czy uszczelki, są łatwe do kupienia i dostępne w różnych miejscach. Przykładem takich miejsc są markety, w których sprzedawane są kabiny prysznicowe. Rolki można także kupić w Internecie. Zakup nie jest problemem. Z reguły w sklepach rolki do kabin prysznicowych są na półkach, gdzie leżą akcesoria do kabin prysznicowych. Jakie rolki warto kupować?

Mało jest rolek do konkretnej kabiny

Części zamienne kabiny prysznicowej z reguły pasują do konkretnego typu kabiny. Inna sytuacja jest w przypadku rolek. Dostępne w sklepach czy w Internecie, pasują praktycznie do każdej, przy zakupie jednak warto zwrócić uwagę na jakość. Takie akcesoria kabin prysznicowych charakteryzują się różną jakością. Tanie rolki są z plastikowym uchwytem, który może pękać. Same plastikowe rolki szybko się wycierają i blokują. Otwieranie drzwi kabiny prysznicowej jest wtedy możliwe, jednak bardzo utrudnione.

Jak wymienić rolki kabiny prysznicowej?

Wymiana rolek drzwi kabiny prysznicowej nie jest trudna. Zawsze należy jako pierwsze wykręcić dolne, jako drugie zaś górne. Drzwi można zdjąć, oczyścić zakamarki, w których zamontowane były rolki i przystąpić do montażu nowych. Zawsze na początku montuje się górne rolki, wiesza drzwi na prowadnicy kabiny i montuje rolki dolne, potem zaś całość reguluje by drzwi zamykały się płynnie i prosto względem drugiego skrzydła drzwi. Praca jest łatwa i możliwa do wykonania w kilka minut. W przypadku uszkodzenia rolek, warto jej się podjąć jak najszybciej.