Ciepła zima pod puchową kołdrą

zimowa-koldra-puchowa

Na zimowe noce warto znaleźć kołdrę, która zapewni ciepło i komfortowy sen. Jedną z najlepszych opcji są zimowe kołdry puchowe.

Lekka jak piórko

Kołdra puchowa przeznaczona na zimę wypełniana jest kaczym lub gęsim puchem. Puch pozyskiwany jest z głębszych warstw, jest delikatniejszy i lżejszy od pierza. Kołdry z takim wypełnieniem są puszyste, bardzo lekkie i sprężyste, a także niezwykle ciepłe.

Najczęściej  puch uzupełniany jest pierzem, a więc piórami właściwymi, może on także stanowić całość wypełnienia. Takie kołdry mają podobne właściwości do pościeli puchowej, są jednak od niej cięższe i mniej puszyste, a także zapewniają nieco niższy stopień ochrony cieplnej.  

Najlepsza na zimę

Kołdra puchowa zimowa to jedno z najlepszych okryć używanych w sypialni w chłodne noce. Zasadniczo kołdry tego typu mogą być wykorzystywane przez cały rok, ponieważ właściwością puchu jest dostosowanie równowagi cieplnej do osoby śpiącej. Będą się jednak różnić w zależności od tego, na jaką porę roku są przeznaczone. Główna różnica to ilość wykorzystanego do wypełnienia pierza, a co za tym idzie – grubość kołdry. Bez względu jednak na ilość wsadu, zimowa kołdra puchowa nie będzie nigdy ciężka.

Kołdra z puchu zagwarantuje ciepło, zdrowy wypoczynek dzięki przepuszczalności powietrza oraz niezwykłą lekkość. Pozwoli to na spokojny sen podczas długich zimowych nocy.

Warto jednak pamiętać, iż kołdry puchowe nie są polecane dla alergików.