Korzyści, jakie daje stosowanie maty ochronnej

Nawet najmniejsza rysa na nowych panelach potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi. Niestety, przeceniane często panele w marketach budowlanych, które są najtańszą opcją jeżeli chodzi o posiadanie drewnianej podłogi, najczęściej cechują się bardzo niską twardością, a co za tym idzie łatwo je zarysować.

Przyczyny powstawania rys na panelach

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania rys na panelach jest upuszczenie ciężkiego przedmiotu czy sytuacja, gdy do buta przyczepi się ostry kamyczek. Sytuacje takie zdarzają się jednak sporadycznie – najczęściej panele rysowane są przez kółka od krzesła obrotowego. Najlepszą ochroną paneli w takim przypadku są specjalne ochronne maty.

Mata pod krzesło – gdzie kupić?

Ochronną matę pod krzesło można dostać niemal we wszystkich sklepach z meblami biurowymi oraz w sklepach z wyposażeniem wnętrz – zarówno w tych stacjonarnych jak i internetowych. Zakup maty ochronnej to bardzo opłacalna inwestycja – stosunkowo niewielkim kosztem zyskuje się długoletnią ochronę paneli i pewność, że nie ulegną one zarysowaniom. Nowością na rynku jest możliwość położenia pod krzesło maty z własnym wydrukiem – może to być na przykład zdjęcie, które jest pamiątką z udanego wakacyjnego wypadu ze znajomymi.