Ochraniacz do łóżeczka

Przyjście dziecka na świat powoduje, że życie rodziny zmienia się o 180 stopni. Zarówno w trakcie ciąży, jak i po narodzinach, rodzicom towarzyszą różne uczucia. Z jednej strony radość, z drugiej strach i niepewność, czy podołają i jak sprawdzą się w nowej roli.

Narodziny malucha poprzedzają przygotowania. Wybór śpioszków, bucików, poduszki, a także wózka, fotelika do samochodu czy mebli do pokoju – nie są to łatwe zadania, a rodzice pragną, by wszystko było jak najlepsze.

Wyposażenie łóżeczka

Szczególną dbałość rodzice przywiązują do łóżeczka i jego wyposażenia. Przecież to właśnie tam pociecha spędzała będzie najwięcej czasu (oczywiście do pewnego momentu). Do łóżeczka często wkłada się różne akcesoria, takie jak materac, poduszka, ochraniacz. Mają one zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo.

Ochraniacz do łóżeczka ze sklepu Trilli, jak sama nazwa wskazuje, ma ochronić dziecko przed ewentualnymi stłuczeniami czy uderzeniem w szczebelki łóżeczka. Wybór niemowlęcych ochraniaczy do łóżeczek jest bardzo duży, można kupić je w sklepach stacjonarnych i przez internet.

Niebezpieczny?

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych biją na alarm, że ochraniacze są jedną z przyczyn nagłej śmierci łóżeczkowej, tzw. SIDS (ang. sudden infant death syndrome). Warto zatem rozważyć wszystkie za i przeciw przed zakupem i włożeniem do łóżeczka ochraniacza.