Akcesoria do wózka, które przydadzą się każdej mamie

Wózek stanowi jeden z najważniejszych elementów wyprawki najmłodszego członka rodziny. Kupowany jest zazwyczaj przed narodzinami, na które czeka z niecierpliwością cała familia.

Oferowane w sklepach wózki zazwyczaj nie posiadają wszystkich niezbędnych akcesoriów i mama, czy tata zmuszeni są je dokupić.

Parasolka czy pelerynka?

Parasolka i pelerynka to najczęściej kupowane dodatki. Inne mamy zdecydowanie polecają zakup zarówno jednego, jak i drugiego akcesorium.  Parasolka świetnie ochroni niemowlę przed promieniami słonecznymi, podczas gdy pelerynka sprawdzi się w dżdżyste, jesienne dni.

Zestaw pościeli

Żadna mama nie wyobraża sobie, by jej dziecko leżalo bez przykrycia w wózku typu wanienka. Zakup bawełnianej pościeli do wózka będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Poszewki i wkłady pościelowe wykonane z bawełny zapewnią pełną cyrkulację powietrza i uchronią niemowlę przed przegrzaniem spowodowanym zatrzymywaniem ciepła przez sztuczne tkaniny. Pościel do wózka pomimo, że taka niepozorna pełni bardzo ważną funkcję.

Do wózka pościel z bawełny, warto wybrać tak by była nie tylko elementem ozdobnym, ale również pełniła swoją funkcję. Zbyt obszerna doprowadzi do ograniczenia ruchomości dziecka, a pod zbyt krótką nie zachowa ono komfortu cieplnego.