Jak dopasować modną umywalkę do zapotrzebowania domowników?

Umywalki łazienkowe to kategoria, w której odnaleźć można wiele różnorodnych akcesoriów. Ich odpowiednie dopasowanie do wnętrza umożliwi stworzenie modnej aranżacji. Warto jednak pamiętać również o tym, aby zakupiony zlew stanowił odpowiedź na zapotrzebowanie korzystających z niego osób. Zaleca się tutaj zwrócić uwagę na wielkość, kształt, materiał wykonania i sposób montażu umywalek. Jak wybrać odpowiedni model?

Rodzaje modnych umywalek

Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań pojawiają się:

  • standardowe modele wiszące
  • umywalki wpuszczane w blat
  • misy nablatowe.

Pierwsze z nich sprawdzają się w wielu łazienkach. W ich przypadku wyjątkowo istotne bywa jednak dobranie właściwego kształtu. Ciekawym rozwiązaniem w niewielkim pomieszczeniu może być zdecydowanie się na model narożny. W łazience, z której korzysta wiele osób, warto rozważyć umieszczenie podwójnego akcesorium. Wpuszczany lub nablatowy zlew łazienkowy będzie szczególnie modnym rozwiązaniem.

Pierwszy z nich to wspaniały pomysł w przestrzeniach minimalistycznych, w których domownicy obawiają się ewentualnych obtłuczeń podczas użytkowania. Nablatowe misy zapewnią większą ilość przestrzeni w stojących od nimi szafkach. Będą wspaniałym dopełnieniem stylu boho, skandynawskiego i glamour.

Materiał wykonania zlewu

Najbardziej popularne rozwiązanie to ceramiczna umywalka do łazienki. To praktyczne akcesoria, których jedyną wadą jest brak zróżnicowania kolorystycznego. Wśród bardziej oryginalnych wizualnie modeli odnaleźć można trwałe przedmioty z konglomeratu i szklane, ozdobne umywalki. Pierwsze z nich mogą występować w wielu barwach naturalnych kamieni.

Są również wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kolorowe, szklane umywalki zachwycą wyjątkowymi wzorami. Przemyślany wybór elementów wyposażenia umożliwi stworzenie funkcjonalnej i estetycznej aranżacji.

Zobacz na www.lazienka-rea.com.pl