Jak wybrać bieżnik na co dzień i na świąteczne okazje?

Bieżniki z dnia na dzień stają się coraz większą konkurencją dla tradycyjnych obrusów. Wiele pań domu ceni sobie obrus na stole, ale jednocześnie chce pokazać ładny blat. W takiej sytuacji bieżnik jest idealny. Jak wybrać bieżnik na co dzień i na świąteczne dni?

Jak wybrać rozmiar bieżnika?

Wybierając bieżniki na stół (kliknij) należy pamiętać przede wszystkim o dopasowaniu rozmiaru, który ma ogromne znaczenie. Bieżnik powinien być tak dopasowany, by jego końce swobodnie zwisały ze stołu. W takiej sytuacji warto wybrać bieżnik, który ma 30-35 cm więcej niż stół. Wtedy bardzo ładnie układa się na stole.

W sytuacji, gdy goście mają usiąść do stołu warto wybrać bieżnik, który będzie zwisał około 20-25 cm. Dzięki temu nie będzie on układał się na krzesłach lub kolanach gości co mogłoby okazać się bardzo kłopotliwe.

Można również wybrać inną opcję. W drugim rozwiązaniu warto postawić na bieżnik, który jest krótszy niż stół. Wtedy szukamy bieżnika, który będzie kończył się około 15 cm przed krawędzią stołu.

Jak wybrać kolor bieżnika?

Bieżniki na ławy mają bardzo szeroką kolorystkę. Dzięki temu bez problemu można dopasować kolor bieżnika do wystroju wnętrza.

Wybierając bieżnik na ławę na co dzień można postawić na stonowane, spokojne kolory, które będą również widoczne w innych dodatkach. Dzięki temu wystrój mieszkania będzie spójny i jednolity. Warto jednak pamiętać, że bieżniki na ławę to świetny sposób na wprowadzenie koloru do mieszkania. Soczysta zieleń będzie idealna na wiosnę, czerwień pięknie podkreśli zimową aurę, a pomarańcz będzie komponował się z jesienną pogodą.

Wybierając bieżnik na ławę na specjalne okazje warto postawić na obrusy, które są wyjątkowo eleganckie. Świetnie będzie wyglądał bieżnik wykończony kryształkami. Mogą znajdować się na końcach bieżnika lub na całej jego długości.

Wybierając elegancki bieżnik warto skoncentrować się na takich kolorach jak szarość, czerwień czy czerń, która jest nie tylko bardzo elegancka, ale przede wszystkim jest to niecodzienny kolor do dekoracji stołu.