Z jakiego materiału wybrać syfon łazienkowy?

Aby wybrać porządny syfon łazienkowy należy zwrócić uwagę na materiał z którego jest on wykonany. Na półkach sklepowych największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście mosiądz i PVC. Od wybranego materiału zależy nie tylko żywotność syfonów, ale również ich bezawaryjność i design.

Czym charakteryzuje się syfon z PCV?

Syfon do umywalki z PCV jest bardzo tani, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jego zakup. Materiały sztuczne cenione są także ze względu na niewielką wagę. Jeżeli postawi się na syfony do umywalki od renomowanego producenta, to będzie można liczyć również na wysoką jakość wykonania i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV niestety jest tworzywem, który nie zachwyca wysokim poziomem estetycznym.

Czym wyróżnia się syfon z mosiądzu?

Jeżeli syfon do umywalki będzie widoczny w łazience, to zamiast PCV warto postawić na mosiądz. Modele tego typu są nie tylko o wiele bardziej reprezentacyjne, ale również znacznie droższe. W nowoczesnej łazience najlepiej sprawdzą się syfony do umywalki o chromowanej powierzchni. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które chcą stworzyć łazienkę w stylu loft.

Systematyczne czyszczenie

Niestety nawet najlepszy jakościowo syfon łazienkowy trzeba systematycznie czyścić. Dzięki regularnej pielęgnacji ogranicza się ryzyko zapchania w najmniej spodziewanym momencie. Godne uwagi są syfony, które posiadają specjalne sitko na odpływie. Na rynku dostępne są także specjalne żele i granulki, dzięki którym można szybko udrożnić rury. Aby pozbyć się zgromadzonych zabrudzeń należy oczywiście odkręcić syfon. Bardzo ważne jest również to, aby w syfonie zawsze znajdowała się woda, która cofać będzie nieprzyjemne zapachy z rur. Częstego czyszczenia wymagają syfony butelkowe. Rurowe modele cenione są za samoczyszczącą konstrukcję.

Syfony do umywalni w szerokiej ofercie dostępne są na tej stronie: https://lazienka-rea.com.pl/zlewy-umywalki-lazienkowe/korki-syfony-do-umywalki.html.