Jak dobrać poduszki ozdobne do wnętrza?

Dekoracyjne poduszki mogą świetnie uzupełnić aranżację dowolnego wnętrza. Dopasowane pod kątem stylistyki mogą nie tylko uatrakcyjnić dane pomieszczenie, ale i podkreślić te elementy, które chcemy w jakiś sposób wydobyć czy zaakcentować. Naturalne barwy sprawią, że poduszki ozdobne nie zdominują przestrzeni, ale nadadzą jej nieco ciepła i nastrojowości. Bardziej zdecydowane kolory podbiją charakter i styl całości.

Jednak, aby maksymalnie wydobyć potencjał tkwiący w tej niepozornej dekoracji, należy bardzo uważnie dobierać poduszki do wnętrza. Pierwsza kwestia to zamierzone efekty. Jeśli aranżacja ma wyglądać tak, jak zakłada dany projekt, dodatki muszą się absolutnie zgadzać. W przeciwnym razie albo zupełnie znikną na tle całości, albo efekt będzie odwrotny i poduszka zamiast podkręcić wnętrze, wywoła wrażenie niespójności. Kupowanie zupełnie przypadkowych dodatków to najgorsza droga z możliwych. Być może uda się w jakiś sposób trafić odpowiedni model i przypadkiem uzyskać niezły rezultat, ale zdecydowanie lepiej po prostu przemyśleć wybór wcześniej, wziąwszy pod uwagę wszystkie parametry takie, jak: wielkość, kształt i ilość poduszek.

Poduszki dekoracyjne to bardzo subtelne elementy wystroju. Ich umiejętne dobranie do danej aranżacji, zagwarantuje podkreślenie urody wnętrza. Już sama kompozycja kilku poduszek ozdobnych umieszczonych na sofie czy sypialnianym łóżko, może wykreować pożądany efekt. Ważne, by umiejętnie zaplanować rozkład i ilość poduszek. Ich układ powinien być świadomie skonstruowany- istotny jest dobór wielkości, kształtów, a nawet faktur poduszek. O kolorystyce i wzorach nawet już nie wspominając.