Jak przygotować sypialnię do zimy

Aby zimową porą komfort snu był naprawdę wysoki, trzeba wprowadzić kilka zmian. Poniżej kilka ważnych informacji o tym, jak przygotować swoją sypialnię do zimy.

Nawilżone powietrze

Jeden z największych problemów w sypialni zimą to bardzo suche powietrze. Niestety komfort snu w pomieszczeniach z suchym powietrzem jest bardzo niski. Rano można się obudzić z wysuszoną śluzówką nosa oraz gardła. Jest to szczególnie nieprzyjemne dla małych dzieci. Dlatego tak ważne jest to, aby zimą w sypialni dbać o nawilżenie powietrza. Można na kaloryferach rozwieszać mokre ręczniki, albo zamontować ceramiczne nawilżacze, do których wlewa się wodę. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zakupienie elektrycznego nawilżacza powietrza.

Ciepła kołdra puchowa i skręcony kaloryfer na noc

Kołdry puchowe to najlepsze okrycie na zimę. Są lekkie, przewiewne, dają niesamowity komfort termiczny. Jest pod nimi naprawdę bardzo ciepło, a jednocześnie człowiek nie poci się. Puch to tak naprawdę najbardziej luksusowe wypełnienie kołder i poduszek. Dlatego też właśnie kołdry puchowe są najdroższe, ale jednocześnie naprawdę warte tej inwestycji. Gdy ma się kołdrę puchową w domu, warto skręcić kaloryfer, tak by w pomieszczeniu było chłodno. Naprawdę dużo lepiej się wtedy śpi i oddycha przez sen. Chłodne powietrze w sypialni plus ciepła kołdra puchowa to najlepsze połączenie na komfortową noc zimą. Warto wypróbować, aby samemu przekonać się, jak doskonale można się wyspać, nawet jeżeli za oknem panują spore mrozy i wiatr.