Jak za pomocą prostych dodatków szybko odmienić wygląd wnętrza

Nie zawsze jest możliwość zrobienia w domu remontu, albo wymienienia wszystkich mebli na nowe. Na szczęście jest sporo innych możliwości na to, by niewielkim kosztem odmienić wygląd swojego salonu albo sypialni.

Poszewki dekoracyjne

Jeden z najbardziej wdzięczny sposobów to nowe poszewki na poduszki dekoracyjne, które można ułożyć w niedbały sposób na kanapie, albo poukładać je na zaścielonym łóżku. Poszewki dekoracyjne można kupić praktycznie w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz, a także w zwykłych marketach budowlanych. Lepiej nie przepłacać i kupować tanie, bo mogą one być po prostu dodatkiem sezonowym, zmienianym wraz ze zmianą pór roku. Poza tym poszewki na poduszki dekoracyjne można bardzo łatwo samemu wykonać, korzystając z gotowych tutoriali w internecie. Wystarczy do tego tak naprawdę niewielki kawałek materiału, bo sam sposób szycia jest dziecinnie prosty.

Ramki, wiszące lustra oraz świece

Kolejne sposób na szybkie odmienienie wnętrza to zaaranżowanie na jednej ze ścian tak zwanej galerii ściennej, w której będą znajdowały się na przykład zdjęcia rodzinne, ciekawe plakaty oraz grafiki, a nawet zdjęcia wycięte z gazet i czasopism. Bardzo ciekawym motywem dekoracyjnym są również niewielkich rozmiarów lustra, które można zawiesić na ścianie na łańcuszku. Kilka takich nie dużych rozmiarów lusterek tworzy piękną ozdobę, która jest naprawdę bardzo modna, idealnie pasuje to do wnętrz w stylu skandynawskim albo inspirowanych stylem Art Deco. Ostatni prosty sposób na odmianę wnętrze to zakup wielu świec dekoracyjnych.