Jakie regały na książki są modne?

Oryginalne regały na książki mogą okazać się najlepszą wizytówką eleganckiego salonu, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za unikalnymi i niepowtarzalnymi meblami. W Polsce jest bardzo duża moda na czytanie, dlatego też pojawiają się mniejsze lub większe problemy z przechowywaniem książek.

Jakie regały wybrać?

W 2022 roku największym zainteresowaniem cieszą się regały na książki w kolorze wenge. Wbrew pozorom dużym zainteresowaniem cieszy się również białe i beżowe regały, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Funkcjonalne regały zapewniają wygodę i porządek w domu. Olbrzymią rolę odgrywa oczywiście rozmieszczenie i wykonanie poszczególnych półek. Przy standardowych książkach w zupełności wystarczy 30 cm wolnej przestrzeni. Mowa tutaj nie tylko o wysokości, ale również o głębokości.

Jaki materiał?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się regały drewniane lub regały wykonane z materiałów drewnopodobnych. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że porządne meble nie muszą być wcale wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. W nowoczesnych salonach i pomieszczeniach industrialnych idealnie sprawdzą się stalowe i aluminiowe regały. Dostępne są także meble szklane i regały wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się także regały ażurowe.

Jaki styl?

Regały na książki utrzymane są w różnorodnych stylistykach, dlatego też można stworzyć wiele ciekawych aranżacji. W sklepach meblowych najlepiej sprzedają się regały skandynawskie, industrialne, glamour, czy też nowoczesne meble. Pamiętać należ o tym, aby zachować harmonijność w danym pomieszczeniu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wszystkie meble i dodatki muszą idealnie do siebie pasować. Osoby, które nie mogą znaleźć żadnych ciekawych regałów na książki mogą skorzystać z oferty firm, które specjalizują się w projektowaniu oryginalnych mebli. Wykonanie wysokiej jakości regału na wymiar co prawda trwa kilka tygodni, ale w ten sposób można nabyć unikalny i niepowtarzalny regał.