Kiedy warto wybrać nowoczesne rozkładane stoły do salonu?

Stół w salonie jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań i domów. Nie mając osobnego pomieszczenia, w którym można zaaranżować jadalnię, wiele osób decyduje się na wstawienie stołu do salonu. Jeśli jednak salon ma obejmować również część wypoczynkową, zwykle okazuje się, że brakuje miejsca na klasyczny, duży rodzinny stół. Jeśli nie chcemy rezygnować z możliwości wspólnego spożywania rodzinnych posiłków przy jednym stole, to rozwiązaniem może być nowoczesna, rozkładana wersja tego mebla. Jak wybrać stół do salonu?

Rozkładany stół do salonu – oszczędność miejsca, pełna funkcjonalność

Nowoczesne stoły do salonu rozkładane to propozycja dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z możliwości wspólnego zjedzenia rodzinnego posiłku przy stole, jednak nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny, duży stół drewniany. Stają się prawdziwym hitem w salonach meblowych jak Novodom. Taki okazały mebel zajmuje mnóstwo miejsca, stojąc zwykle w centralnym punkcie pomieszczenia. Z tego powodu najlepszym miejscem dla takiego stołu jest tradycyjna jadalnia.

W wielu mieszkaniach i mniejszych domach nie ma jednak miejsca na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na strefę jadalną. Idealnym rozwiązaniem są wówczas stoły rozkładane lub rozsuwane, które można w razie potrzeby powiększyć o dodatkowy blat. Są one na tyle lekkie, że ich przesuwanie nie powinno sprawić większego problemu. Sam montaż dodatkowych blatów zwykle opiera się na wykorzystaniu wysokiej jakości prowadnic lub zatrzasków meblowych i może być przeprowadzony w kilka chwil przez jedną osobę.

nowoczesne stoły do salonu rozkładane

Zalety nowoczesnych stołów rozkładanych

Stoły rozkładane do salonu mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest duża funkcjonalność mebla, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Kolejną kwestią jest spora elastyczność takiego rozwiązania. Stół można powiększać w zależności od potrzeb, za pomocą dodatkowego wkładanego blatu. Dzięki temu można mieć duży stół na rodzinny niedzielny obiad lub niewielki stolik, wystarczający do jedzenia codziennych posiłków. Stoły składane świetnie wpasowują się w stylistykę wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, ale również industrialnych loftów lub domów w stylu skandynawskim. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji, najczęściej opartej na aluminiowym stelażu, oraz eleganckim blacie z wysokiej jakości płyty meblowej, są to meble zarówno wytrzymałe, jak i wygodne w przypadku zmian aranżacyjnych.

Stoły tego typu występują w wielu rozmiarach i rodzajach – od stołów wolnostojących, po wersje podblatowe lub umieszczane w wysuwanych szufladach meblowych. Można wybrać model, który po rozłożeniu pomieści 12 osób, albo dużo mniejszy, odpowiedni dla czteroosobowej rodziny. Wybór odpowiedniego modelu zależy od ilości miejsca w salonie, wielkości stołu, jaka zapewni wystarczającą funkcjonalność oraz stylu, w jakim umeblowane jest wnętrze. Różne wersje kolorystyczne blatów umożliwiają znalezienie stołu pasującego do niemal każdego salonu. Dzięki możliwościom, jakie stwarzają nowoczesne stoły rozkładane, nie ma konieczności rezygnacji ze strefy jadalnej nawet w mniejszych mieszkaniach.