Stylowy hoker do kuchni – aranżacja godna pozazdroszczenia

Designerski hoker do kuchni to niewątpliwie mebel, który przyciąga wzrok. Czy zawsze można sobie pozwolić na tego typu krzesło? Hoker to wysokie siedzisko z długimi nogami o niekiedy dość szerokim rozstawie. Warto więc upewnić się, czy w kuchni jest wystarczająco dużo miejsca. Alternatywnie można zdecydować się na barowe krzesła obrotowe na jednej nodze. Hokery najczęściej sytuuje się w modnych i przestronnych kuchniach otwartych – przy wyspie lub blacie.

Wymarzony hoker do kuchni – na co zwracać uwagę przy zakupie?

W przestrzeni kuchennej otwartej na salon wysokie krzesła barowe są wyposażeniem wyznaczającym granicę pomiędzy strefami wnętrza. Z jednej więc strony powinny idealnie komponować się z aranżacją części wypoczynkowej, a z drugiej doskonale współgrać z wystrojem kuchni. Z ich zakupem nie należy się więc spieszyć. Idealny hoker do kuchni to mebel o odpowiednich proporcjach i wymiarach. Niebagatelne znaczenie ma także jego stylistyka oraz kolor.

Wybierając stołek należy zwracać baczną uwagę na jego stabilność. Wysokiej jakości meble na pewno spełnią oczekiwania. Wyszukany hoker o stelażu w formie jednej, trzech, czy też czterech nóg? Wiele w tym względzie zależy od dostępnego miejsca, ale także od indywidualnych preferencji. Wygodę użytkowania zwiększą nie tylko wsporniki, na których można oprzeć stopy. Bardzo cenione są modele z oparciami, a nawet z podłokietnikami. 

hoker do kuchni

Styl pod kontrolą – hoker drewniany, metalowy, plastikowy, a może skórzany? 

Wyszukany hoker do kuchni to mebel kojarzony nie tylko z nowoczesnym wnętrzem. Wielbiciele maksymalistycznych kuchni tradycyjnych z powodzeniem postawić mogą na wysokie, dekoracyjne krzesła drewniane. Stylowo prezentować się będą na pewno te z oryginalnymi, tapicerowanymi siedziskami.

Mniej ozdobny hoker z drewna wybarwionego na ciemno, uzupełniony stalową podstawą to z kolei domena nowoczesnej kuchni industrialnej o surowym charakterze. Esteci preferujący jasne wnętrza powinni zainteresować się natomiast lekką stylistyką nawiązującą do skandynawskiej. Tutaj egzamin świetnie zda hoker do kuchni o prostej formie z drewna o jasnym odcieniu.

Bardzo praktyczne są także modne, wysokie krzesła plastikowe. Łatwo jest je utrzymać w czystości i prezentują się doskonale. A jaki hoker wybrać do eleganckiej i ekskluzywnej kuchni? Barowe siedzisko z ekoskóry to strzał w dziesiątkę!